Eski Bir Alkoliğin Günlüğü

Röportajlar için:

https://www.aydinlik.com.tr/alkol-bagimlilari-icin-eski-bir-alkoligin-gunlugu-tavsiyemizdir-kultur-sanat-subat-2018-

http://www.sisligazetesi.com.tr/alkolden-kurtulmak-mumkun-eski-bir-alkoligin-gunlugu-ali-jean-corakci-23856h.htm

Hikayesi:

2010 Yılının Aralık ayında Alkol tedavisini bitirdikten sonra blog olarak Alkolizm hakkında bilgiler ve nasıl Eski bir Alkolik olunur diye notlar düşmeye başladım. Bu notları 4 yıl boyunca öyle bir birikti ki 2014 yılının Haziran ayında tekrar Alkolle baş edemeyince gene kendi isteğimle Alkol Tedavisi için Hastaneye yattım. 6 Ay boyunca çok iyi gitmesine rağmen gene 2015 - Ocak ayında tekrar Alkolizm tedavisi oldum ve çıktıktan sonra da artık hiçbir şekilde Alkol almayacağıma söz vererek Blogumu sonlandırıp Kitap olarak Kasım 2016'da çıkarmaya karar verdim.

1 Sene boyunca son rötuşları, redaksiyonu anca tamamlandığı için bu kadar uzun sürdü. 2015-Ocak ayından beri de Alkol kullanmıyorum. Tek amacım bu kitabın daha fazla insanlara yayılması ve gerçekten Alkolik olanların, Alkol bağımlısı olanlara yardım etmek istediğim için bu kitabı çıkardım. Kendi yaşadıklarım, etrafta gördüklerim, Avrupa ile Afrika maceralarım ve bir sürü tavsiye ( haddimi aşmadan) Eski bir Alkoliğin Günlüğü kitabımda yer alıyor. 

 

Buradan satın alabilirsiniz:

 

http://www.ciniuskitapkulubu.com/ayrinti.aspx?kod=200380

D&R;

http://www.dr.com.tr/Kitap/Eski-Bir-Alkoligin-Gunlugu/Ali-Jean-Corakci/Edebiyat/Turk-Gunluk-Ani/urunno=0000000723928

Cumhuriyet Gazetesi'nden:

 

Yasal Not:

Eski Bir Alkoliğin Günlüğü kendi tecrübelerim, anılarım ve Alkol Bağımlılarına, Alkoliklikten Eski Bir Alkolik olmak isteyenler için Alkolizm hakkında bilgiler veren yarı sağlık ve biyografi kitabıdır. Daha fazlası için Doktorlara başvurunuz. Herhangi bir İlaç tavsiyesi verilmemiştir.